ANKETA

Novinky

RSS

RSS

reklama

filmy a seriály CZ Načítaní

SITUAČNÍ KOMEDIE sitcomy.ic.cz

BSL

Opět se objevila snaha zavést breed specific legislation i v české krajině. Zatím jen snaha, kterou může ve společné diskusi ovlivnit každý z nás. V tuto chvíli si dopisem ověřuji, zda je dokument putující po internetu jen smyšlený, nebo je opravdu snaha poslankyně Věry Jakubkové skutečná.
Má se jednat o omezení držení psů všech bull plemen včetně stafbulíků, tosa inu a dalších.
Snad v pondělí 14.1. budu mít další info.
Ne, že bych osobně nebyla pro omezení,rozhodně ale formou pozitivní motivace.

V návrhu má zaznít zákaz APBT a dalších plemen. Na seznamu je v podstatě to samé, co ve Velké Británii, i tosa inu. Důvod, proč má být tosa na seznamu, je pro mne dosti nepochopitelný, většina lidí ani neví, že podobné plemeno existuje, na procházkách nás pokládají za přerostlého boxera nebo dogu. Navíc tosa v evropských podmínkách má pohodovou, gaučovou povahu.
5.2.2008
Paní "poslankyně", která zde je pro svůj lid, se nenamáhá pejskařům odpovědět, nicméně po veterinářích rozesílá svůj velice zvláštní dotazník. Přece si nenecháme omezit chov svých plemen jen na základě morfologických znaků. Jen proto, že mají velkou hlavu, máme platit zvýšené daně? A co se s penězi bude dít? Bude se z nich živit další sociálně nepřizpůsobivá rodina, aniž by z toho pejskaři měli jakýkoli prospěch.

Jsem rozhodnutá se s poslankyní spojit osobně v její kanceláři. Proto prosím, směřujte do mé knihy návštěv otázky, které byste poslankyni chtěli položit, a různé vaše návrhy ohledně chovu nebezpečných psů.

Jednou z otázek je:

  •  proč zrovna tosa, která v ČR nemá historicky zaznamenáno žádné napadení a ani ze světového internetu mi není nic známo? Všichni přece víme, jak je to s kříženci německých ovčáků (čímž je nechci nijak poškozovat)!
  • proč nemůžeme jít směrem pozitivní motivace, to znamená obrovské úlevy pro ty, kteří se psem mají složenu byť minimální zkoušku?
  • co je za rasu Allano-rasa zmíněná v jejím návrhu? Čím je nebezpečnější, než ostatní u nás chované rasy?
  • proč má být omezen chov staffbulla-psa hojně využívaného v canisterapii, psa s širokým úsměvem, nanny dog? Ví p. Jakubková, o jaké rase hovoří? Ví, kolik ten pes váží?
  • proč má být za nebezpečného uznán ten pes, který skáče na lidi? Vždyť to samo o sobě je největším projevem loajality psa-snaha vyskočit a dotknout se koutku. Nebo že by se s píše snažil skočit na krk a člověka zardousit?

11.2.2008
Po telefonickém kontaktu mi bylo asistentkou řečeno, že se žádný návrh zákona nepřipravuje, dotazník měl být posílán jen dvěma subjektům (SVS a ten druhý bohužel nevím). Někdo jej s porušením autorských práv umístil na netu :-) za což mu děkujeme, protože takový paskvil s gramatickými chybami se vyskytne málokdy. Dotazník byl zasílán proto, cituji "že v našem státě takový zákon ještě nemáme".

Chcete bojového psa? Ukažte čistý rejstřík

 

Poslanec Tejc se svým psem.

Poslanec ČSSD Jeroným

 Tejc si před lety vzal z útulku

dobrmana. Ke psům má prý

kladný vztah, a tak se rozhodl,

že vylepší zákony. Brzy zveřejní

návrh, kterým chce zpřísnit

 pravidla pro chov bojových

plemen. Podobný pokus se

už v minulosti objevil několikrát.

 

S bojovými plemeny to poslanec vidí podobně jako s alkoholem: povolit až od 18 let. Tabulkově nebezpečnou rasu by si podle jeho návrhu mohl v budoucnu pořídit jen dospělý člověk, který nebyl v předchozích pěti letech trestán za násilný čin a má pojistku na pokrytí případných psem způsobených škod. Chovatel by navíc potřeboval souhlas obce. "Pokud by obec měla námitky, proběhlo by třeba na úrovni kraje další šetření," plánuje Tejc. "Například psychologický posudek, vyžádání dalších podkladů a po rozhodnutí by byl nárok na soudní přezkum."

 

Nebezpeční psi (podle poslance Tejce) 

- Americký stafordšírský teriér

- Stafordšírský bulteriér

- Bulteriér

- Argentinská doga

- Brazilská fila

- Dobrman

- Rhodéský ridgeback

- Rotvajler

- Pitbulteriér

Snahy zpřísnit chov bojových psů obvykle přicházejí na přetřes, když se v médiích objeví zpráva o útoku psa na člověka. Stránky novin se pak plní úvahami o potřebě nového zákona a následuje diskuse ve sněmovně, která bývá vždy dlouhá a vášnivá, protože i mezi poslanci je mnoho pejskařů. Nejnověji se do ní chce pustit bezpečnostní expert ČSSD Jeroným Tejc. TÝDNU poskytl obrys připravovaného zákona, pro který teď bude u kolegů hledat podporu. A jím nachystané změny rozhodně nejsou kosmetické.

Dlouholetého českobudějovického kynologa Vratislava Petrů Tejcova představa vyděsila. Nicméně zůstává klidný, nevěří, že by se poslanci dokázali na zákoně dohodnout. Výhrady má kynolog téměř ke všemu, co Tejc navrhuje, například k věkovému omezení. "Šestnáctiletý kluk zvládne dogu mnohem snáz než třicetiletá žena, tak proč mu to zakazovat," oponuje. Nelíbí se mu ani to, že by si každý majitel bojového psa musel pořizovat pojistku. "To je každého věc. Je to stejné jako s pojistkou na auto," říká.

Co Petrů na Tejcově návrhu naopak oceňuje, je myšlenka, aby po jednom roce věku musel pes povinně absolvovat přezkoušení, jestli reaguje na základní povely a je ovladatelný hlasem. Poslanec zvažuje i zákaz chovu více než jednoho bojového psa bez speciálního povolení a za opakované porušení zákona navrhuje až stotisícovou pokutu.

Pro srovnání: k získání zbrojního průkazu stačí člověku zdravotní potvrzení, osvědčení o bezúhonnosti a složení zkoušky odborné způsobilosti.

 

Co je vodítko?

Psí zákony naše poslance zjevně trápí. Jeden z blogerů zveřejnil na serveru TÝDEN.CZ dopis zelené poslankyně Věry Jakubkové adresovaný Krajské veterinární správě v Ostravě. Ptá se třeba na to, jak by do zákona o chovu psů bylo možné popsat vodítko. "Aby bylo z hlediska legislativní úpravy jasné, co se za ně považuje," stojí v dopise.

Na Jakubkovou následně zaútočili někteří pejskaři. "Přišlo mi několik agresivních e-mailů, několik lidí telefonovalo do mé kanceláře," říká poslankyně. Dopisem prý přitom jen reagovala na předchozí výzvy ke změně zákona a snažila se zatím jen shromáždit základní informace od odborníků.

Posledni komentare
19.10.2016 15:35:27: www.betterware-katalog.cz Betterware
22.08.2016 11:27:20: www.dedra-katalogy.cz Dedra
03.04.2016 09:08:54: Uniq spolupráce http://www.cesky-parfem.cz/ Sleva 30% - Uniq cosmetics - parfémy Uniq cosmetics
22.06.2015 19:59:03: www.orislevy.cz Oriflame CZ Připojte se k Oriflame již nyní! Oriflame ČR oficiální stránky - regist...
Koncem 70. let se přihodilo cosi neobvyklého. Obliba pitbullů prudce stoupla, a to bohužel k jejich škodě. Jednoho dne to vypadalo, že málo kdo ví, co je to pitbull, a druhý den si celý národ myslel,že je to ten nejnebezpečnější pes na světě. Najednou se ze psa, kterého měli Američané v oblibě, stal pes, o něž si všichni myslí, že by nám bez něj bylo lépe. Nikdo si není zcela jist, proč k tomu došlo. Nicméně čím zápornější názory o tom, jak může být pitbull nebezpečný, se objevovaly v novinách i v televizi, tím víc se mánie šířila. Stále víc nezodpovědných lidí chtělo vlastnit pitbulla a jak nezodpovědní majitelé špatně cvičily a zle zacházeli se svými "zabijáky", vypadalo to, že toto plemeno vyvolává čím dál víc problémů.

Podle mě jsou Pitbullové nejkrásnější psi na světě a kdyby se k nim lidi nechovali tak jak se chovají tak je Pitbull normální pes jako každej jinej! jen se podívejte, jak se malý děcka k těm psum chovaj! tahaj je za uši, šahaj jim do huby, zbytečně je provokují! Kdo se pak má tomu Pitbullovi nebi i jinýmu psu divit, že ho napadne. Je to přece jen bojovej pes, ale ta přezdívka -Zabiják- se mi absolutně nelíbí! Dyť jsou i případy, a není jich málo, že vlčák nebo obyčejnej vořech člověka napadli, tak proč by se vše mělo házet zrovna na Pitbully? Ve skutečnosti existuje spousta rozumných důvodů, proč si pořídit štěně pitbulla.Když si totiž uvědomíme že právě tohle plemeno žilo mezi Američany 100 let a nikdo se ho nebál, začneme si uvědomovat sílu "mediální kampaně".Stejně je tomu tak i u nás, skoro to vypadá že díky nesmyslům o pitbullech roste koláč sledovanosti.
Ovšem za cenu toho, že se z nevinních zvířat dělá zabiják.To že je pitbull rozený rváč co na tom, to je Mike Tyson taky a nikdo se ho nechce zbavit. Když už o tom píšu, jen člověk bez citu muže svého psa nechat zápasit! Tyhle fotky jsou po zápase i během zápasu! No hrůza!    Vznik a mechanismy BSL Zákony zabývající se problematikou chovu a držení psů, ať již BSL (Breed Specific Legislation - tj. legislativa rozlišující psy především podle plemene - na hodné a zlé) nebo DDL (Dangerous Dog Legislation - zabývající se problematikou tzv. "nebezpečných psů" ve vztahu ke společnosti ), se množí jako ony pověstné houby po dešti. Nedávno jsme byli svědky takového pokusu i u nás v České republice v podobě návrhu zákona, tisku 805 poslance Kořistky. Díky obětavosti slušných lidí se podařilo takový nesmyslný a krutý návrh zažehnat a pan poslanec slíbil, že se polepší. Takové štěstí ale neměli naši sousedé v Německu, tamní politická reprezentace uvedla v život skutečně nelidské a nespravedlivé zákony. Nic prozatím nepomohl ani rozsudek Mezinárodního soudu pro práva zvířat ve švýcarské Ženevě, kde byli zástupci německé exekutivy včetně presidenta uznáni vinnými a odsouzeni za týrání zvířat, rasovou diskriminaci a jejich propagaci, za morální degradaci demokratických a lidských hodnot. Doufejme, že stále sílící domácí odpor i mezinárodní pomoc zvrátí situaci k lepšímu. BSL či pokusy o její prosazení se střídavě objevují ve všech zemích světa, ale je také pravda, že některé země od této legislativy ustupují, neboť pochopily její naprostou neúčinnost. Ze zemí nám nejbližších kráčí v německých stopách poslanec Bajan na Slovensku.

Posledni komentare
29.09.2016 15:34:14: www.dedra-katalogy.cz dedra Vánoce Dedra Vánoce
21.03.2016 18:13:07: http://www.cesky-parfem.cz/ Sleva 30% - Uniq parfémy Uniq parfémy
11.03.2016 14:57:03: www.cesky-parfem.cz Uniq parfémy
11.05.2014 20:44:44: Kosmetika Oriflame levně - Oriflame se slevou 23%, registrace nových členů Registrace Oriflame zdar...
Posledni komentare
21.04.2015 15:54:21: Ekologická drogérie pro váš úklid v domácnosti eurona Nakupujte bez marže, stačí se zaregistrovat zd...
22.06.2012 19:57:45: cmkos nejoblíbenější slevový program najdete na www.akcez.cz
20.04.2012 11:18:17: penzijní pojištění srovnání