ANKETA

Novinky

RSS

RSS

reklama

filmy a seriály CZ Načítaní

SITUAČNÍ KOMEDIE sitcomy.ic.cz

BSL

kde je BSL

BSL Chorvatsko

     Všechny druhy zvířat (psi, kočky, ptáci, rybičky, křečci atd.) se mohou dovážet do RH pouze přes určitý hraniční přechod, kde hraniční veterinární inspekce vykonává zdravotní kontrolu. Každé zvíře musí mít mezinárodní zdravotní osvědčení, které vydává země vývozu.
Dočasný dovoz domácích zvířat se povoluje v případě kdy majitel vlastní mezinárodní průkaz o očkování zvířete.

 Podle článku 10. Vyhlášky o nebezpečných psech („Narodne Novine“ 26/05), je zakázán dovoz a dočasný pobyt na území republiky Chorvatsko možných nebezpečných psů rasy teriér typu bull (pit bull teriér a jejich kříženců), kteří nejsou zapsáni do registru Mezinárodního kynologického svazu (F.C.I.)

V případě, že je pes zapsán ve shora navedeném registru a má k tomu i potvrzení, je možný jeho dočasný dovoz. V tom případě pes musí být označen (tetování, nebo mikročip) a musí ho doprovázet veterinárně-zdravotní osvědčení a cestovní pas, ve kterém je potvrzeno, že je pes zdráv a že je očkován proti vzteklině.

V případě 1. očkování, které bylo provedeno při nejméně 3 měsících života a od očkování neuběhla doba  kratší než 6 měsíců a delší než jeden rok.  
V případě 2.  nebo opakovaného očkování nesmí doba od očkování překročit 12 měíců.

BSL Velká Británie

Ve Velké Británii jsou zakázány 4 druhy psů
  • americký pitbullteriér
  • tosa
  • argentinská doga
  • brazilská fila
Není zakázáno plemeno jako takové, ale celá skupina psů odpovídající typu. Je zakázáno tato plemena vlastnit, chovat (rozmnožovat), prodávat, vyměňovat nebo darovat. Při porušení může následovat postih do výše £5000 a 6 měsíců vězení. Pes může být také zabaven, na základě rozhodnutí soudu být uznán za nebezpečného a utracen.
První zákaz, krutější než dnešní, pochází z roku 1991, byl upraven roku 1997.
V okamžiku, kdy vešel Dangerous Dogs Act v platnost, mohli majitelé postižených skupin psů zažádat o vyjímku. Psi, kterým byla vyjímka udělena, musí být kastrování, čipováni, tetováni, majitel musí být pojištěn na škodu způsobenou psem třetí osobě.
Vznesla jsem dotaz, zda je možno do GB dovézt psa tohoto typu. Nelze to, dovezeným psům se vyjímky nikdy neudělují, i kdyby měli tisíc zkoušek poslušnosti. V případě dovezení psa hrozí výše popaný postup pokuta-vězení-odebrání psa-utracení pouze na základě tělesných znaků. Není bezpečné dovážet ani amstafa.
Poslední komentáře
29.09.2016 15:34:14: www.dedra-katalogy.cz dedra Vánoce Dedra Vánoce
21.03.2016 18:13:07: http://www.cesky-parfem.cz/ Sleva 30% - Uniq parfémy Uniq parfémy
11.03.2016 14:57:03: www.cesky-parfem.cz Uniq parfémy
11.05.2014 20:44:44: Kosmetika Oriflame levně - Oriflame se slevou 23%, registrace nových členů Registrace Oriflame zdar...