ANKETA

Novinky

RSS

RSS

reklama

filmy a seriály CZ Načítaní

SITUAČNÍ KOMEDIE sitcomy.ic.cz

BSL

více o bsl

Koncem 70. let se přihodilo cosi neobvyklého. Obliba pitbullů prudce stoupla, a to bohužel k jejich škodě. Jednoho dne to vypadalo, že málo kdo ví, co je to pitbull, a druhý den si celý národ myslel,že je to ten nejnebezpečnější pes na světě. Najednou se ze psa, kterého měli Američané v oblibě, stal pes, o něž si všichni myslí, že by nám bez něj bylo lépe. Nikdo si není zcela jist, proč k tomu došlo. Nicméně čím zápornější názory o tom, jak může být pitbull nebezpečný, se objevovaly v novinách i v televizi, tím víc se mánie šířila. Stále víc nezodpovědných lidí chtělo vlastnit pitbulla a jak nezodpovědní majitelé špatně cvičily a zle zacházeli se svými "zabijáky", vypadalo to, že toto plemeno vyvolává čím dál víc problémů.

Podle mě jsou Pitbullové nejkrásnější psi na světě a kdyby se k nim lidi nechovali tak jak se chovají tak je Pitbull normální pes jako každej jinej! jen se podívejte, jak se malý děcka k těm psum chovaj! tahaj je za uši, šahaj jim do huby, zbytečně je provokují! Kdo se pak má tomu Pitbullovi nebi i jinýmu psu divit, že ho napadne. Je to přece jen bojovej pes, ale ta přezdívka -Zabiják- se mi absolutně nelíbí! Dyť jsou i případy, a není jich málo, že vlčák nebo obyčejnej vořech člověka napadli, tak proč by se vše mělo házet zrovna na Pitbully? Ve skutečnosti existuje spousta rozumných důvodů, proč si pořídit štěně pitbulla.Když si totiž uvědomíme že právě tohle plemeno žilo mezi Američany 100 let a nikdo se ho nebál, začneme si uvědomovat sílu "mediální kampaně".Stejně je tomu tak i u nás, skoro to vypadá že díky nesmyslům o pitbullech roste koláč sledovanosti.
Ovšem za cenu toho, že se z nevinních zvířat dělá zabiják.To že je pitbull rozený rváč co na tom, to je Mike Tyson taky a nikdo se ho nechce zbavit. Když už o tom píšu, jen člověk bez citu muže svého psa nechat zápasit! Tyhle fotky jsou po zápase i během zápasu! No hrůza!    Vznik a mechanismy BSL Zákony zabývající se problematikou chovu a držení psů, ať již BSL (Breed Specific Legislation - tj. legislativa rozlišující psy především podle plemene - na hodné a zlé) nebo DDL (Dangerous Dog Legislation - zabývající se problematikou tzv. "nebezpečných psů" ve vztahu ke společnosti ), se množí jako ony pověstné houby po dešti. Nedávno jsme byli svědky takového pokusu i u nás v České republice v podobě návrhu zákona, tisku 805 poslance Kořistky. Díky obětavosti slušných lidí se podařilo takový nesmyslný a krutý návrh zažehnat a pan poslanec slíbil, že se polepší. Takové štěstí ale neměli naši sousedé v Německu, tamní politická reprezentace uvedla v život skutečně nelidské a nespravedlivé zákony. Nic prozatím nepomohl ani rozsudek Mezinárodního soudu pro práva zvířat ve švýcarské Ženevě, kde byli zástupci německé exekutivy včetně presidenta uznáni vinnými a odsouzeni za týrání zvířat, rasovou diskriminaci a jejich propagaci, za morální degradaci demokratických a lidských hodnot. Doufejme, že stále sílící domácí odpor i mezinárodní pomoc zvrátí situaci k lepšímu. BSL či pokusy o její prosazení se střídavě objevují ve všech zemích světa, ale je také pravda, že některé země od této legislativy ustupují, neboť pochopily její naprostou neúčinnost. Ze zemí nám nejbližších kráčí v německých stopách poslanec Bajan na Slovensku.